Vitella Ictamo, Himalaya Herbas, Uzarin – magiczne zaklęcia? Nie! Tanie leki apteczne

Czy skuteczna pielęgnacja skóry w każdym przypadku musi polegać jedynie na korzystaniu z kosztownych kosmetyków? Czy nie istnieją tańsze alternatywy? Istnieją, jak najbardziej. Wbrew temu, co wmawiają nam reklamy – skórę możemy pielęgnować znacznie tańszymi i o wiele bardziej naturalnymi sposobami. Wiele doskonałych w tej kwestii produktów znajdziemy w każdej aptece.

Można z nich stworzyć całą kosmetyczkę, która pomoże nam w wielu różnych sytuacjach. Takie środki są bardzo uniwersalne i można stosować je przy licznych dolegliwościach. Co bardzo ważne – zapewniają także wysoką skuteczność.

Wiele osób posiada swoje własne, ulubione produkty do pielęgnacji skóry z apteki. Jest ich tak mnóstwo, że lista ciekawych pomysłów i propozycji może być naprawdę długa. Warto zapoznać się z kilkoma ciekawymi przykładami które doskonale pokazują, że w aptece można znaleźć naprawdę wiele wartościowych środków.

Vitella Ictamo

Maść cynkowa oraz ichtiolowa to dość znane środki, często wykorzystywane do pielęgnacji skóry. Nie u każdego jednak są tak skuteczne – czasami stosowanie ich osobno nie przynosi większych efektów. Vitella Ictamo jest doskonałą alternatywą, która stanowi połączenie tych dwóch rozwiązań.

Krem idealnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Pomaga w leczeniu stanów zapalnych i różnego rodzaju defektów, które pojawiają się na skórze nieoczekiwanie. Stosowanie go zwiększa również ogólną odporność skóry i pomaga w chronieniu jej przed szkodliwymi czynnikami. Można stosować go punktowo w miejscach, gdzie pojawiały się stany zapalne, niewielkie ranki czy pryszcze – krem skutecznie przyspiesza proces gojenia się i regeneracji skóry. Można również regularnie aplikować go na całą skórę, poprawiając jej kondycję. Niektóre osoby zwracają jednak uwagę na to, aby nie robić tego zbyt często. Krem co prawda nie jest szkodliwy, ale przy takim regularnym stosowaniu skóra może przyzwyczaić się do jego działania, co znacznie zmniejsza skuteczność.

Jedyną wadą tego produktu może być dość utrudniona dostępność. Trudno kupić go w zwykłych aptekach, zwykle trzeba nieco poszukać w internecie, aby móc go zamówić.

Preparaty regenerujące skóre

Krem antyseptyczny Himalaya Herbas

Prawdziwa skarbnica naturalnych składników, takich jak aloes czy niepokalanek malabarski. Można stosować go nie tylko na twarzy – doskonale sprawdza się w pielęgnacji całej skóry. Warto aplikować go szczególnie w miejscach przesuszonych i zniszczonych. Stany zapalne czy niewielkie ranki goją się dzięki niemu znacznie szybciej, a skóra skutecznie się regeneruje. Można stosować go punktowo na pryszcze i zostawić na noc, aby do rana problem znikł.

Rybki Gal – na paznokcie, włosy

Dostępne są w dwóch wersjach: kreatynowe oraz A+E. Mówiąc ogólnie, kreatynowe lepiej stosować jako środek do pielęgnacji włosów; wzmacniają je i zapobiegają wypadaniu. A+E to z kolei wersja do pielęgnacji skóry i paznokci. Stosowanie ich zapewnia przede wszystkim skuteczne nawilżanie.

Retimax 1500

Maść bardzo dobrze sprawdzająca się na suchych, zniszczonych miejscach na skórze. Można stosować ją na stopy czy usta. Dobrze radzi sobie z zajadami. Jej działanie jest szczególnie cenne w okresie zimowym. Stanowi doskonałą odpowiedź na popękane usta.

W jej składzie znajduje się nieco łagodniejsza pochodna witaminy A. Co prawda zmniejsza to nieco skuteczność maści, ale jednocześnie sprawia, że jest ona propozycją również dla osób ze szczególnie czułą i wrażliwą na podrażnienia skórą. Świetnie sprawdza się do łagodzenia podrażnień i przyspieszania procesu gojenia ran.

Octenisetp

Jest to lek zalecany przede wszystkim do profilaktyki w dolegliwościach skóry i błon śluzowych, a także w leczeniu ran. Ma działanie bakteriobójcze. Jej nadmierne stosowanie może dawać efekty pewnego przesuszania skóry, przez co należy robić to z umiarem. Najlepiej sprawdza się przy leczeniu ranek po różnych zabiegach kosmetycznych. Warto stosować go również przy stanach zapalnych i innych, niewielkich dolegliwościach skórnych. Istnieje również wersja leku w płynie. Płukanie nim ust to świetnie lekarstwo na afty czy anginę ropną.

Vaseline

Prawdziwa klasyka. Dziś dostępna nie tylko w aptekach, ale również drogeriach. Niezastąpiona między innymi przy popękanych ustach.

Epikrem

Idealne rozwiązanie szczególnie w zimie. Krem chroni skórę przed wysuszaniem i podrażnieniami. Bardzo skutecznie nawilża. Można stosować również na popękane stopy i osłabione paznokcie.

Krem gojący rany

Tribiotic

Świetny lek do radzenia sobie z podrażnieniami i ranami po zabiegach kosmetycznych. Jest to jednak antybiotyk, przez co trzeba stosować go dość ostrożnie. Ma działanie antybakteryjne, może być zatem stosowany również przy nagłych skaleczeniach.

Peroxygel 3.0

Również tutaj mamy silne działanie dezynfekujące i przyspieszające gojenie ran. Po aplikacji preparat tworzy wokół danego miejsca warstwę ochronną, co jest szczególnie ważne w przypadku ranek.

Uzarin – żel

Świetny żel, zawierający w swoim składzie naturalne składniki takie jak nagietek i arnika górska. Niezastąpiony przy leczeniu ran, skaleczeń, urazów, siniaków i opuchlizn. Dobrze jest mieć go pod ręką na wypadek jakichkolwiek "awaryjnych" sytuacji.

Autor

Redakcja tanieleki.pl