Czy ceny warzyw na targowiskach miejskich są niższe niż w sklepach?

Sezon na świeże owoce i warzywa jest w pełni. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, wybieramy te produkty jako przekąskę, deser lub nawet na śniadanie. Niestety, ci, którzy nie mają własnego ogrodu lub działki, muszą polegać na sklepach spożywczych lub miejskich targowiskach. Jak to wpływa na ceny? Gdzie w tym roku bardziej opłaca się kupować owoce i warzywa?

Ceny owoców: borówki i porzeczki

Obecnie jest pełnia sezonu na świeże owoce. W bieżącym roku kilogram polskiej borówki kosztuje 35 zł. Na miejskim targowisku czerwona porzeczka jest dostępna za około 12 zł za kilogram, a czarna porzeczka za 20 zł za kilogram.

Zaskakujące ceny warzyw na targowiskach: kurki, pomidory i inne

Ceny warzyw na targowiskach miejskich potrafią zaskoczyć. W tym roku grzybiarze mają trudności ze znalezieniem grzybów z powodu dużej suszy, co skutkuje wysokimi cenami na rynku. Za kilogram kurtek na miejskim targowisku trzeba teraz zapłacić co najmniej 50 zł. Jednak fani bobu mogą go kupić za około 6 zł za opakowanie. Pomidory malinowe są dostępne w przedziale cenowym od 5,5 do 7 zł za kilogram. W porównaniu do popularnych sklepów, cena pomidorów jest znacznie niższa, gdzie kosztują one od 7 zł do nawet 12 zł za kilogram.

Cena jagód leśnych: wpływ suszy

W tym roku lato nie sprzyja obfitości runa leśnego. Susza dotyka również krzaczków jagód, co prowadzi do znacznego wzrostu cen. Na warszawskim targowisku za kilogram jagód trzeba się spodziewać kosztu od 30 do 45 zł. Warto zauważyć, że cena ta może się różnić między handlarzami.

gazetki

Różne ceny różnych owoców: agrest, truskawki i czereśnie

Jednak w przypadku agrestu sytuacja jest zupełnie odmienna. Osoby lubiące ten owoc zapłacą podobną cenę, która wynosi około 15 zł za kilogram. Cena truskawek waha się w zależności od odmiany od 9 zł do 15 zł za kilogram. Cena czereśni obecnie wynosi około 14 zł za kilogram, co jest znacząco niższe niż przed oficjalnym sezonem tego owocu.

Ceny warzyw: kalafiory i ogórki gruntowe

Cena kalafiorów jest bardziej dostępna. Trzeba zapłacić około 7,5 zł za jeden kalafior. Jeśli chodzi o ogórki gruntowe, kosztują one około 5,9 zł za kilogram.

Inne ceny owoców: maliny, nektarynki, wiśnie i jabłka

Maliny są dostępne za 10 zł za jednostkę i to jest lepsza oferta niż w sklepach, co może zadowolić miłośników świeżych malin. Nektarynki kosztują około 16 zł za kilogram. Cena wiśni wynosi około 15 zł za kilogram. Jabłka odmiany champion można nabyć za 4 zł za kilogram.

Podsumowanie: Czy warzywa na targowiskach miejskich są tańsze niż w sklepach?

Ceny owoców i warzyw mogą nieznacznie się różnić w zależności od miasta i miejsca, w którym robimy zakupy. Wszystko zależy od indywidualnej oceny konsumenta, który musi sam zdecydować, gdzie opłaca się robić zakupy.

 

Autor

Redakcja tanieleki.pl