5 fryzur w stylu retro na każdy dzień

Vintage nie sposób nie kochać, ponieważ pozwala dopasować kultowe dziedzictwo przeszłości do dzisiejszej rzeczywistości: dzięki niemu ulubione techniki butystyczne naszych mam i babć dostają drugi oddech i wyglądają nie mniej efektownie i adekwatnie niż dekady temu. Fryzura to najwygodniejszy sposób, by nadać codziennym zdjęciom nutkę stylu vintage i uczynić je bardziej oryginalnymi. Najlepsze warianty takich stylizacji wraz ze szczegółową instrukcją ich wykonania zostały zebrane poniżej.

Niegrzeczne

Nie sugerujemy obcinania grzywek, tylko robienie ich. Wybieramy przednie pasma, wyginamy je, tworzymy grzywki i mocujemy niewidoczne. Resztę włosów zbieramy w wiązce o dużej objętości, pozostawiając na końcach wolne pasma. Powinny zasłaniać się niewidocznie z "grzywek" (czytaj też: "Siedem razy mierzyć: jak podnieść grzywki w kształcie twarzy").

Luksusowe

Pamiętasz te eleganckie perłowe nici we włosach starych hollywoodzkich div filmowych? Spróbuj ich jeszcze raz! Włosy zbieramy w wysokiego kucyka, dzielimy je na dwie części i owijamy w bicze, splatamy razem i owijamy wokół gumki, tworząc wiązankę. Chowamy końcówkę pod gumką i mocujemy ją w sposób niewidoczny. Wzdłuż konturu wiązki wzmacnia się koronkowy warkocz, koraliki lub nie ciężką bransoletkę.

Luźne

Jeśli lubisz nosić luźne włosy, ta opcja jest właśnie dla Ciebie. Dodaj akcent: weź mały pasek przy skroni, wykręć z niego biczownik i wyrzuć go jako obręcz po przeciwnej stronie, mocując za uchem niewidocznym. Powtórzyć tę samą akcję po przeciwnej stronie.

Spięte

Zbierz włosy nie są zbyt wysokie, w ostatniej pętli gumek rozciągnąć włosy nie do końca, tworząc wiązkę. Końcówki wkładamy pod elastyczną taśmę. Wiążemy wiązkę z jasnym szalikiem. Pozostaw końcówki szalika na wierzchu - nadadzą obrazowi rozluźnioną lekkość i zabawę.

Ona jest damą.

Z tą fryzurą status Królowej wieczoru będzie dla Ciebie gwarantem! Zbierz włosy z boku i trochę gumki. Nad gumką tworzymy dziurę i wpuszczamy do niej wszystkie włosy, jakby odwracając ogon na zewnątrz. Lekko poluzuj pasma i zrób lekki grzebień ogona poniżej gumki, skręć powstałą w ten sposób objętość w wiązce. Wersję ostateczną zapinamy na ćwieki.

 

Autor

Redakcja tanieleki.pl