Dermokosmetyki - Mocznik, olej makadamia, olej z wiesiołka

Dermokosmetyki

Dermokosmetyki to produkty, które łączą w sobie zarówno funkcję pielęgnacji, jak i funkcję leczniczą. Są one polecane szczególnie dla osób, które mają wyjątkowo wrażliwą cerę.

Dermokosmetyki apteczne

Można powiedzieć, iż dermokosmetyki są produktami gdzieś z pograniczna kosmetyków i leków, bowiem łączą ich funkcje. Są także często nazywane kosmetykami aptecznymi, jako, że właśnie głównie tam prowadzona jest ich sprzedaż. Można je jednak zakupić bez recepty, a są nawet dostępne także w dobrze zaopatrzonych drogeriach. Choć nie są to leki sensu stricte, to jednak ich przeznaczeniem oprócz pielęgnacji jest także działanie lecznicze. Dużym plusem jest także to, że w przypadku takich kosmetyków można liczyć na dokładne podanie ich składu przez producenta, co w przypadku zwykłych produktów wcale nie jest takie oczywiste.

Można mieć więc graniczącą z pewnością nadzieję, że nic nam nie zaszkodzi po ich zastosowaniu. Forma tychże kosmetyków także jest bardzo różna, mogą to być kremy, maści, szampony, pasty, balsamy, toniki i tak dalej. Mimo, że są przeznaczone głównie dla osób, które oczekują działania leczniczego, mając delikatną cerę z problemami, to nie ma oczywiście żadnych przeciwwskazań, by używały ich też osoby z całkowicie zdrową cerą. Co ważne, skuteczność ich działania na rozmaite problemy skórne jest potwierdzona różnymi badaniami, tak samo jak ich delikatność i bezpieczeństwo stosowania.

Mogą być więc spokojnie używane niemalże przez każdego, jako że są produkowane tylko z najlepszych składników, zgodnie ze wszelkimi medycznymi normami i pod ścisłą kontrolą. Ponadto, kupując je w aptece można skorzystać z porady doświadczonego farmaceuty i dowiedzieć się, który preparat będzie najlepszy na nasze kłopoty.
Kosmetyki naturalne

Proces produkcji zwykłych kosmetyków może być różny, często daleki od ideału i oczekiwanych norm. Tymczasem, w przypadku dermokosmetyków mamy tą pewność, że cała ich produkcja przeprowadzana jest przy zaostrzonych zasadach sterylności i higieny, dokładnie tak jak ma to miejsce w przypadku produkcji leków. Także ich pakowanie oraz dystrybucja odbywa się pod okiem specjalistów. Ważną kwestią jest też to, że składniki do ich wytworzenia są pieczołowicie dobierane, nie ma tam niepotrzebnej chemii, która tylko podrażnia, w postaci barwników, środków zapachowych i tak dalej. Dlatego też właśnie mówi się, że są to produkty przeznaczone dla ludzi o wymagającej i wrażliwej cerze.

Zwiększona zawartość substancji bioaktywnych

Jeżeli chodzi o substancje bioaktywne w takim kosmetyku, to właśnie ze względu na ich zastosowanie oraz przeznaczenie dla konkretnej grupy osób, zawartość tychże substancji jest także często wyższa niż w przypadku standardowych produktów. Wszystkie substancje i ich pozytywne oddziaływanie na dane schorzenie zostały potwierdzone badaniami, zarówno jeżeli chodzi o wyciągi z roślin jak i kompozycje innych substancji.

Olej z wiesiołka

Bardzo częstym składnikiem dermokosmetyków aptecznych jest właśnie olej wiesiołkowy, który jest oczywiście tłoczony na zimno. Znakomicie odprowadza on toksyny, co jest bardzo istotne przy chęci pozbycia się wszelakich krost, trądziku czy złuszczeń. Bardzo dobrze też nawadnia skórę, poprzez pozytywny wpływ na membrany i przestrzenie komórkowe. Stosując tego typu kosmetyki od razu zauważa się też poprawę jędrności skóry oraz niwelowanie oznak starzenia. Bardzo różne są też typy samych produktów z użyciem tego oleju, jeżeli chodzi o ich formę. Mogą to być zarówno kremy i maści, ale także na przykład kapsułki.

Jędrność skóry

Mocznik, sepicalm, olej makadamia

Wymienione powyżej składowe, to specjalnie opracowana kompozycja czynna biologicznie, która przeznaczona jest do pielęgnacji skóry osób wyjątkowo wrażliwych na inne preparaty, a także dzieci, nawet niemowląt, które często miewają problemy skórne. Skład ten gwarantuje załagodzenie wszelkich podrażnień, dobre nawilżenie skóry oraz zapobieganie świądowi. Mocznik powoduje zmiękczanie skóry i ułatwia wnikanie preparatu, gdzie sepicalm neutralizuje podrażnienia, a olej makadamia napina, pobudza mikrokrążenie oraz doskonale ujędrnia skórę.

Autor

Redakcja tanieleki.pl