Kremy z kwasami - wybieramy najskuteczniejsze kwasy

Kremy z kwasami są podstawą pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jakie kremy z kwasami warto będzie wybierać? Mamy dla Was specjalny test, gdzie wybraliśmy najskuteczniej działające kwasy na trądzik. Warto sprawdzić w co można inwestować. Jeśli marzymy o pięknej cerze pozbawionej zaskórników, grudek i przebarwień będzie można zdecydować się na kremy z kwasami. Może brzmi to groźnie, ale nie trzeba się obawiać. W ofercie firm dermokosmetycznych znajdziemy produkty o małym stężeniu kwasów, które nie zrobią krzywdy cerze. Takie kremy są świetną alternatywą dla zabiegów kosmetycznych.

Jakie kremy dostępne na rynku

Jakie kremy z kwasami mamy do wyboru, oczywiście jest ich bardzo wiele, dlatego nie będzie łatwo zorientować się w tych wszystkich dostępnych produktach. Na początek musimy wiedzieć jakie właściwości ma dany kwas i jak będzie działać a tutaj różnice są ogromne. W kremach najczęściej znaleźć można takie kwasy jak AHA, BHA i LHA. Co więc oznaczają te skróty?

Kwasy AHA to kwasy owocowe, do których zaliczać można kwas migdałowy, mlekowy, glikolowy, jabłkowy, winowy, cytrynowy. Wszystkie kwasy mają silne działanie stymulujące, mogą odbudo

wać pory, wpływać skutecznie na skórę. Wiele tych kwasów ma silne działanie, które będą miały charter podrażniający, dlatego trzeba będzie uważać na ich używanie, nie powinno się przesadzać z ilością takich właśnie kremów. Są takie osoby, które nie tolerują kwasów AHA będą mogli zdecydować się na kwasy BHA.W kosmetyce wykorzystuje się tylko kwas salicylowy z tego typu kwasów. Natomiast LHA to pochodna kwasu salicolowego, która ma identyczne właściwości, ale będzie działać nieco łagodniej. Oba te kwasy mają działanie antybakteryjne, złuszczające, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwzaskórnikowe, odblokowują pory, zmniejszają skutecznie blizny potrądzikowe, regulują odnowę komórkową. To środek, który jak się okazuje ma istotne działanie usuwające efekty starzenia się skóry. Znajduje się dość często w popularnych dermokosmetykach.

Jak stosować kremy z kwasami

Zanim jednak wybierzemy idealny krem z kwasem dla cery to trzeba będzie wiedzieć, że powinno się go stosować tylko na wieczór. Do tego rano powinno się zabezpieczyć skórę kremami z wysokim filtrem. W końcu zadaniem kremów będzie właśnie złuszczanie, wygładzanie, pobudzenie regeneracji i odnowienia skóry. Dlatego też w czasie używania takich produktów można chronić cerę przed wszelkimi możliwymi czynnikami, które mogą jej szkodzić, ponieważ będzie się ona stawać podatna na podrażnienie i przebarwienia.

Autor

Redakcja tanieleki.pl