Dermokosmetyki - dobierz najlepsze dla siebie

Gdy mówimy o dermokosmetykach mamy na myśli szczególna grupę produktów o działaniu pielęgnacyjnym. W tym przypadku mamy do czynienia z tak zwanymi kosmetykami aptecznymi, a więc takimi, które skutecznie łączą ze sobą właściwości medyczne i kosmetyczne. Już choćby dlatego ich działanie nie bazuje jedynie na pielęgnacji, ale także na leczeniu problemów związanych ze stanem naszej skóry.

Dermokosmetyki a skóra

Istnieje wiele czynników mających niekorzystny wpływ na stan naszej skóry. Za to, że jest ona zmęczona, podrażniona i coraz ścisłej pokryta siecią zmarszczek odpowiada nie tylko zanieczyszczenie powietrza, ale również używki, a nawet – zła dieta. Dermokosmetyki charakteryzują się właściwościami kojącymi, są przy tym rozwiązaniami hipoalergicznymi. Wszystko to sprawia, że mogą skutecznie walczyć z osłabieniem naszej skóry. Nie bez znaczenia jest i to, że wolne od barwników i środków zapachowych, nie uczulają.

Dermokosmetyki dla suchej skóry

dermokosmetyki dla suchej skóry​Lista dermokosmetyków przeznaczonych do cery suchej jest imponująca i obejmuje między innymi: kremy ochronne, emulsje, balsamy o działaniu nawilżającym i zmiękczającym, kremy do stóp, mydła, żele oczyszczające, peelingi i maski o właściwościach regeneracyjnych. Trudno zatem narzekać na brak możliwości wyboru. Ich naczelne zadanie polega na nawilżaniu suchej cery w sposób długotrwały, można też na nie liczyć chcąc wzmocnić barierę naskórkową. Skóra staje się dzięki nim odporna także na działanie czynników zewnętrznych, w tym i tak groźnych dla niej, jak promieniowanie słoneczne oraz mróz. Ich stosowanie sprawia też, że nie ma mowy o jej łatwym wysuszaniu, kosmetyki te nie tylko ograniczają bowiem nadmierną utratę wody, ale i uzupełniają charakterystyczne dla cery suchej niedobory lipidów.

Dermokosmetyki dla wrażliwej skóry

Cera wrażliwa jest znana jako ta, która stawia przed swoimi właścicielkami szczególnie duże wymagania. Na szczęście, odpowiedni dobór dermokosmetyków jest w stanie zapewnić jej właściwą pielęgnację. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o specjalistycznych kremach o działaniu nawilżającym, żelach do mycia, emulsjach, maseczkach olejkach i tonikach. Ich naczelny cel to ukojenie skóry, choć na tym nie kończy się ich działanie.

Zawsze aktualne promocje w Lidl gazetkach!

Dermokosmetyki myjące odpowiadają nie tylko za dokładne oczyszczanie, ale i pozwalają na normalizację pracy charakterystycznej dla gruczołów łojowych. Pomagają w procesie odbudowy naskórka i stanowią znakomitą ochronę cery przed jej wysuszeniem zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Można na nie liczyć także wówczas, gdy chcemy wzmocnić bariery ochronne i zmniejszyć skłonność skóry do podrażnień.

dermokosmetyki dla dojrzałej cery

Dermokosmetyki dla dojrzałej skóry

Kobiety o cerze dojrzalej potrzebują szczególnych preparatów pielęgnacyjnych. Powinny one przecież nie tylko chronić i nawilżać, ale i zwalniać tempo, w jakim skóra się starzeje.

Do tej grupy należy zaliczyć kosmetyki przeciwzmarszczkowe, te bowiem nie tylko napinają cerę, ale i sprawiają, że staje się ona gładsza. Dermokosmetyki z tej grupy dobrze radzą sobie też ze zmarszczkami wokół oczu, podnoszą brwi, dają wrażenie pełniejszych ust i eliminują bruzdy pojawiające się wokół nich.

Dermokosmetyki dla cery trądzikowej

Cera trądzikowa również musi być pielęgnowana z dużą starannością, nic więc dziwnego, że możemy liczyć nie tylko na toniki i kremy, ale również na kapsułki i żele punktowe. Każdy z takich dermokosmetyków ogranicza skłonność do pojawiania się wykwitów i łojotoku, wpływa też korzystanie na regulację poziomu wydzielanego sebum. Ich stosowanie sprawia też, że sama skóra wydaje się zdrowsza.

Autor

Redakcja tanieleki.pl