Polecane dermokosmetyki: dla cery: tłustej, mieszanej, trądzikowej - jak wybierać?

Osoby mające skórę wrażliwą i ze skłonnością do alergii powinny o nią wyjątkowo dbać. Wśród produktów do codziennej pielęgnacji powinny dominować dermokosmetyki. Warto je stosować, ponieważ nie mają w swoim składzie substancji mogących wywoływać uczulenie, natomiast zawierają składniki o działaniu leczniczym. Dzięki swojemu składowi dermokosmetyki pielęgnują skórę, jednocześnie ją lecząc. Z tej przyczyny można je dostać tylko w aptekach.

Dermokosmetyki

Dermokosmetyki powstały dzięki współpracy wielu specjalistów: kosmetologów, dermatologów, a także chemików. Są one wytwarzane w sterylnych warunkach, po czym są poddawane testom w laboratoriach oraz na skórze osób borykających się z problemami takimi jak choćby skóra wrażliwa.

Dermokosmetyki dla cery: tłustej, mieszanej, trądzikowej

Fakt iż dermokosmetyki wytwarzane są z taką starannością powoduje, że są one nieocenione dla osób mających problematyczną skórę. Poszczególne produkty są tworzone dla osób mających określone problemy ze skórą. Na rynku można bez trudu dostać produkty przeznaczone dla osób o skórze trądzikowej, czy przetłuszczającej się, można znaleźć również dermokosmetyki przeciwłupieżowe, przeciwzapalne, a także takie których zadaniem jest stymulacja rozwoju kolagenu. Rzecz jasna nie brakuje dermokosmetyków powstałych z myślą o osobach mających skórę normalną. Warto wiedzieć, że tego rodzaju kosmetyki mogą być używane do pielęgnacji skóry kobiet ciężarnych, a także delikatnej skóry małych dzieci.

Lecznicze dermokosmetyki

Dermokosmetyki - skład

Za najbardziej istotną zaletę dermokosmetyków należy uznać fakt, że zawierają one składniki lecznicze. Powstają one na bazie wód termalnych, dzięki czemu zawierają oligoelementy mające różnorodne właściwości (m.in. kojące i przeciwzapalne). Dodatkowo dermokosmetyki zawierają antyoksydanty w postaci witamin A, C oraz E.

Nie brak w nich także witamin pochodzących z grupy B, które poprawiają nawilżenie skóry, a także jej ogólny wygląd oraz kondycję. W dermokosmetykach znajdują się także lipidy, których zadaniem jest odbudowa bariery ochronnej skóry, jak również substancje pochodzenia roślinnego, jak choćby soja, arnika, miłorząb japoński, ziele ruty, opuncja figowa, aloes, allantoina, czy papaja. Część dermokosmetyków zawiera kwasy AHA oraz BHA, mających działanie złuszczające.

Warto zdawać sobie sprawę, że dermokosmetyki są produktami wolnymi od składników, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Podczas ich produkowania nie są używane substancje zapachowe, a ilość użytych konserwantów jest bardzo znikoma.

Polecane dermokosmetyki

Słowo ''dermokosmetyk'' niekiedy jest stosowane jako hasło reklamowe mające przyciągnąć uwagę klienta. Aby nie dać się nabrać należy zwracać dużą uwagę na skład kupowanych produktów. Niestety część producentów kosmetyków sprzedaje swoje produkty pod nazwą dermokosmetyk, mimo iż skład produktu nie różni się od tego drogeryjnego. Właśnie dlatego chcąc wybrać kosmetyk dobrej jakości warto skontaktować się z lekarzem, który z pewnością pomoże wybrać produkt odpowiedni dla konkretnego typu skóry środek. Alternatywą może być zdanie się na kompetencję oraz doświadczenie farmaceuty.

Autor

Redakcja tanieleki.pl